football

Top Football Honors awarded in KCI

KCI All-Conference Football
Offense
First Team
QB - Evan Hill, Jr.,
North Platte; RB - Cole Shepherd, Sr., West Platte; Caleb Hartzel,
Sr., Lathrop; Zac Mathews, Sr., Lawson; C - Mike Reeves, Jr., Plattsburg; G
- Reid Bromley, Sr., East Buchanan; Dillon Delaney Sr., Mid-Buchanan; T -
Tyler Parks, Sr., East
Buchanan; Trevor Malott, Jr., Lawson; TE - Cody Hays, Sr., North Platte; WR
- Cory Bower, So., East Buchanan; Seth Rulon, So., West Platte; K - Adam
Burkart, Sr., Mid-Buchanan
Second Team
QB - Seth Plackemeier, Sr., East Buchanan; RB - Devin Mellon, Sr., Lawson;
Ben Crumley, Sr., North Platte; Jordan Hartzell, Sr., Plattsburg; C - Cole
Hicks, Sr., Lathrop; G - Tyler Kirkendoll, Jr., Lawson; Austin Cockriel,
Sr., North Platte; Evan Owsley, Sr., Plattsburg; T - Caleb Brashears, Jr.,
Mid-Buchanan; Austin Berry,
Sr., West Platte; TE - Kodi Mozingo, Sr., Plattsburg; WR - Dylan Moreels,
Sr., East Buchanan; Jake Rumpf, Sr., Mid-Buchanan; Trent Arnold, Jr., North
Platte; K - Garrison Green, So., Lawson.
Honorable Mention
QB - Drew Gray, Sr., Mid-Buchanan' Brett Grindstaff, Jr., West Platte; RB -
Tyler Marable, Sr., Mid-Buchanan; C - Jared Kepko, Sr., Lawson; Del Jones,
Sr., North Platte; Kaleb Collier, Sr., West Platte; G - Max Kampert, Jr.,
West Platte; T - Mike Lane, Sr., Lathrop; Bryce Brookshire, Sr., East
Buchanan; TE - Keenan Delaney, Sr., East Buchanan; WR - Christian Robbins,
Jr., Mid-Buchanan; Brandon Spangler, Jr., North Platte; Jordan Akers, Jr.,
Lawson; K - Brandt Sanders, Jr., North Platte; Alex Roe, Jr., West Platte.
Defense
First Team
T - Seth Faherty, So., North Platte; Bryce Brookshire, Sr., East Buchanan;
Patrick Moore, Sr., Lawson; DE - J.T. McAuly, Sr., North Platte; Reid
Bromley, Sr., East Buchanan; LB - Zac Hawkins, Jr., East Buchanan; Devin
Mellon, Sr., Lawson; Caleb Hartzell, Sr., Lathrop; Alec Hill, Jr., Lawson; S
- Jordan Akers, So., Lawson; Austin Reeves, Sr., Plattsburg; CB - Dylan
Moreels, Sr., East Buchanan; Garrison Green, So., Lawson; P - Adam Burkarat,
Sr., Mid-Buchanan.
Second Team
T - Caleb Brashears, Jr., Mid-Buchanan; Evan Owsley, Sr., Plattsburg; West
Wilson, Sr., West Platte; DE - Alex Becker, Jr., Lathrop; Caleb Vanderkoo,
Jr., Lathrop; LB - Zach Emmendofer, So., North Platte; Cody Wood, Sr.,
Mid-Buchanan; Harrison Shipman, Jr., West Platte; Dominic Davis, Jr.,
Plattsburg; S - Drew Gray, Sr., Mid-Buchanan; Brett Grindstaff, Jr., West
Platte; CB - Christian Robbins, Jr., Mid-Buchanan; Evan Hill, Jr., North
Platte; P - Evan Hill Jr., North Platte.
Honorable Mention
T - Austin Cockriel, Sr., North Platte; Dillon Delaney, Sr., Mid-Buchanan;
James Jordan, Jr., Lawson; Tyler Parks, Sr., East Buchanan; DE - Dillon
Bright, Sr., Lawson; Tyler Berry, So., Lathrop; LB - Del Jones, Sr., North
Platte; Tyler Marable, Sr., Mid-Buchanan; Zac Mathews, Sr., Lawson; Tyler
Hogle, Jr., Plattsburg; Austin Berry, Sr., West Platte; CB - Seth Rulon,
So., West Platte; S - Ben Crumley, Sr., North Platte; Jake Rumpf, Sr.,
Mid-Buchanan; Seth Stonum, Sr., Lathrop; P - Garrison Green, So., Lawson;
Evan Owsley, Sr., Plattsburg.
 
Edit